image A Balatoni Yacht Club rendezésében elkezdődött az Optimist Nyílt Országos Bajnokság image Harmadik nap az Optimist Nyílt Országos Bajnokságon

Optimist Nyílt Országos Bajnokság 2. nap

A Balatoni Yacht Club rendezésében folytatódott az Optimist Nyílt Országos Bajnokság.
    A második versenynap korábban kezdődött, már fél kilenckor kiment a kikötőből a rendező stáb és a versenyzők.
    A hajnali erős szél alábbhagyott, Alsóörs előtt kifejezetten gyengének bizonyult, ezért a főrendező, Farkas Péter keletebbre vadászott a szélre. Kétszer is próbálkozott, végül Almádi magasságához közel, félvízen – vagy inkább kicsit alatta – lehorgonyzott, és készülhetett a pálya.
    Nehéz körülmények között, sorozatos általános visszahívások után két korrekt futamra került sor. A harmadikat szélforduló miatt félbe kellett szakítani. Újrarajtoltatni az idő előrehaladta miatt már nem lett volna sportszerű, hiszen a fiatalok így is közel nyolc órát töltöttek a vízen.
    A három futam után Héder Benedek vezet, Borda Levente, Bite Pál (serdülő), Siklósi Mór, Fehér Boróka (nő), Juhász András előtt.
    Holnap a tervek szerint három futammal folytatódik a verseny.

Info: Szabó Judit