Bejegyzések ezzel a címkével: Aaurhus

Nádas Kupa az alsóörsi Nádasban

Száz lelkes, vitorlázni és versenyezni vágyó fiatal, Balatoni nyár, trükkös szél, jó hangulat, sok-sok vitorlázás, színvonalas rendezés, gyönyörű környezet, finom vacsora – ez jellemezte a Nádas Kupa Sorozat Balatoni Yacht Club által a hétvégén Alsóörsön megrendezett versenyét.

A Nádas Kupa kezdeményezés a tavalyi évben indult útjára annak érdekében, hogy lehetőséget biztosítson a kezdő vitorlázó ifjoncok versenykörülmények közötti fejlődésére, tapasztalat gyűjtésére. Az egyre kedveltebb sorozaton ezúttal az Optimist, Fröcsi Optimist 420 és RS Feva hajóoasztályok versenyzői állhattak rajtvonalhoz.

A verseny főrendezői tisztét Holló Dániel látta el, aki csapatával együtt arra törekedett, hogy színvonalas és szabályszerű vízi rendezést biztosítson a gyermekek számára.

A verseny mindkét napja a tervek szerint alakult, hiszen szombaton 3, vasárnap mindkét tervezett futamot sikerült megrendezni. A pénteken elvonuló vihar szerencsére nem hagyott szombatra veszélyes nyomokat, és bár erős és trükkös, többször elforgó szél jellemezte a napot, a kicsik is hősiesen bírták az északias hullámokat és hűvösebb időt. A vasárnap több napsütést, de kevesebb szelet hozott. A napi első futamot rövidítéssel tudta a rendezőség befuttatni a leálló szél okán, azonban a futam végére a szél ismét felerősödött és gyönyörűen ki is tartott a második futam végéig.

Minden hajóosztályban és kategóriában nagy volt a versengés. Az Optimist kategóriában 68 versenyző nevezett, akiket a szokásoknak megfelelően tapasztalati szintjük szerint piros, fehér és zöld csoportba osztanak. A táboros és oktatási célokat szolgáló Fröcsi OP már a tavalyi évben bekerült a Nádas Kupa Sorozat hajóosztályai közé, hiszen így táborokból kijövő, kevés tapasztalattal rendelkező kis vitorlázók versenyzésére is lehetőség nyílik. Ezúttal 11 hajó nevezett Fröcsiben, igaz a szombati zordabb és szelesebb idő pár hajót a parton marasztalt, azonban vasárnap már teljes létszámban állt rajthoz a tizenegy fős mezőny.

A 420-as osztályban kilenc hajóegység, az RS Feva osztályban nyolc egység indult el a versenyen.

Az öt futamra kiírt verseny vízi programja mellett a rendező Balatoni Yacht Club a parti programokra is nagy hangsúlyt helyezett.  A verseny ünnepélyes megnyitóját megtisztelte jelenlétével Hebling Zsolt polgármester úr, aki köszöntőjében kihangsúlyozta, hogy a vitorlás sport népszerűsítése és fejlesztése, valamint az ifjúság nevelés fontos cél Alsóörs település számára.

A parti események keretében szombaton a bpBARbq séfjei sütötték a hot dog és hamburger finomságokat a gyermekeknek, majd a már hagyományossá vált Nádas Kupa fánkok is előkerültek. A vacsora után tombola várta a versenyzőket, amelyen több tucat díj talált gazdára. Vasárnap a futamok után került sor a díjkiosztóra, amelyen számos különdíj is gazdára talált.

Összességében elmondható, hogy egy jó hangulatú, tartalmas, izgalmas, gyönyörű és kiváló környezeten megvalósított ifjúsági vitorlás versenynek lehettek szemtanúi, akik ellátogattak Alsóörsre a hétvégén!

Gratulálunk valamennyi díjazottnak!

A Balatoni Yacht Club versenyzői a hazai terepen fantasztikusan teljesítettek. Esztivel és Bálintnak ez volt élete első vitorlás versenye és mindketten kiválóan vitorláztak. A Soltész Orsi edzői kezei között fejlődő kis csapatból Feith Máté végzett a legjobban, az Optimist zöld kategóriában a 2. helyen végzett. Gratulálunk! Nagy és pozitív meglepetést hozott Sári Eszti, aki a rutinos versenyzőket is meghazudtoló módon egyre jobb futameredményeket elérve a dobogó harmadik fokára állhatott fel az OP zöldek között, és egyúttal a legjobb lány díját, továbbá a legjobb elsőéves versenyző díját is elhozta kategóriájában! Szinessy Beni a szintén előkelő 5. helyen végzett, bátyja Barni a 10. helyen. Gulyás Bálint élete első versenyén 14. lett a zöldek között.Természetesen a már megszokott vízbe dobás sem maradhatott el dobogósaink számára!

Eredmények 5 futam után:

Eredmények_Nádas_OPtimist_összesített

Eredmények_Nádas Kupa_Optimist_ 5 futam után

Eredmények_Nádas_Fröcsi Op_5 futam után

Eredmények_Nádas_RS Feva_5 futam után

Eredmények_Nádas_420_5 futam után

Berecz Zsombi szerezte meg Magyarország első olimpiai kvótáját!

Berecz Zsombor háromszoros olimpikon vitorlázó, a Balatoni Yacht Club  versenyzője a dániai Aarhusban zajló kvalifikációs világbajnokság utolsó két futamában mindkét alkalommal hetedik helyen ért célba hajóosztályában, ezzel összetettben második helyen jutott a holnapi, tíz hajós éremfutamba. A regattán Finn hajóosztályban nyolc olimpiai kvótáért zajlott a küzdelem, és mivel az első tízben pont ennyi nemzet képviselteti magát, immár biztos, hogy megvan Magyarország első biztos helye vitorlázásban a 2020-as Olimpián.

Már csak az éremfutam vár Berecz Zsomborra, amit a második helyről vár mai teljesítménye alapján, immár kvótát szerző versenyzőként.

Fotó: Tóth Bogee

Berecz Zsombi VILÁGBAJNOK!

Berecz Zsombor háromszoros olimpikon, a Balatoni Yacht Club versenyzője a dániai Aarhusban zajló kvalifikációs világbajnokság éremfutamában első helyen ért célba hajóosztályában, ezzel összetettben is elsőként végzett és a dobogó legfelső fokára állhat fel. Berecz tegnap az éremfutamba kerüléssel megszerezte Magyarország első kvalifikációját a 2020-as tokiói Olimpiára, ma pedig világbajnoki aranyéremmel gazdagította önmagát és a magyar vitorlás sportot.