Bejegyzések ezzel a címkével: Európa kupa

Derekas helytállás Gardán

Olaszországban tegnap véget ért a Lake Garda Meeting ahol hat Optimistesünk derekasan helyt állt a több mint ezer résztvevő között. Nagyon büszkék vagyunk a srácokra, akiket méltán megillett a dicséret, hiszen rengeteg munka és alapos felkészülés van mögöttük. A termik szél uralta pályán sokat tanultak és hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak versenyzőink. Az időjárás olykor próbára tette versenyzőinket és taktikailag sok új helyzettel kellett megbirkózniuk, de valamennyien jól vették az akadályokat.

Eredmények itt: http://www.fragliavelariva.it/en/regatta/2616/view

Gratulálunk!

Megjött a gardai termik!

Gardai Optimist csapatunk ma három és fél órát töltött vizen, szépen megjött a délutáni termik szél 10- 13 csomóval. Versenyzőink Robi vezetésével ma igyekeztek felmérni a versenyterületet, a vízterület termikus sajátosságait. Hosszú kreuz és manőver gyakorlatok után futamoztak más csapatokkal es igyekeztek a mezőnytaktikai elemeket gyakorolni. Holnapra szép időt mond az előrejelzés, várjuk a folytatást! Első futamok csütörtökön!

#balatoniyachtclub #audimagyarorszag #oneillmagyarorszag #nkmenergy#bravoboats #kepmas #optimist #lakegarda

Alsóörsön sem unatkoztak Optimisteseink

Lehet eső és borús idő, Optimisteseink lelkesedésén ez mit sem csökkent! A borús, esős hétvége ellenére tevékenysen teltek a napok.

Szombaton kihelyezett sportorvosi vizsgálatot tartottunk a Balatoni Yacht Club telepén Alsóörsön, amelyen ifjúsági versenyzőink mellett a környező vitorlás egyesületek utánpótlás versenyzőinek is biztosítottuk a lehetőséget. Az egészség a sportban is a legfontosabb dolog.Ezúton is köszönjük Dr. Szoboszlai András doktor úrnak és asszisztensének az egész napos kitartást és az alapos munkát. Versenyzésre kész a csapat! Indulhat a szezon!

A rossz idő ellenére mindkét napon vízen volt a népes csapat, e mellett reggeli tornával, elméleti oktatással, videó elemzéssel, funkcionális edzéssel teltek a napok.  Persze a forró tea a vízi edzés után jól jött!

Több mint 1000 nevező a Lake Garda Meetingen!

Optimist különítményünk -Boró, Berci, Olivér, Andris, Misi és Balázs – szombaton útnak indult a Lake Garda Meetingre, a Fraglia Vela Riva által rendezett, több mint 1000 versenyzőt számoló Optimist nemzetközi megmétettetésre, amely a hazai EB vàlogató is. A verseny szerdán rajtol, addig edzéssel telnek majd a gardai napok

A csapat egy borús esős napon van túl, ami viszont tökèletesnek bizonyult a versenyre való benevezésre és hajószerelésre. Egy órára azért a vizet is letesztelte a csapat, bár a felhők miatt a termik ma elkerülte a tavat, gyenge vàltozó irányú szélben tudtak vitorlàzni a gyerekek. Holnapra már szebb időt ígérnek és bíznak a termik visszatérésében!

Fehér Boróka a Koper Europa Cup női bajnoka!

Fehér Boróka nyerte a Koper Europa Cup legjobb lànynak járó díját! 🎉Egyúttal összetett 8. helyezéssel zárta az Optimistesek nemzetközi versenyét! Csőregh Andris 34, Vándor Oli 51.,Szaplonczay Balázs 52., Csőregh Misi 61.,Siklósi Mór 71. Gratulálunk!

Összesen 105 versenyző állt rajthoz a versenyen, főleg szlovén, magyar, osztrák és szlovák színekben.

Az első napon négy futamot rendeztek, az első három futam gyönyörű körülmények között zajlott, az utolsó azonban forgolódó szèlben. OPsaink jól teljesítettek, a csapat szellem is kiváló! Az első nap eredmènyek alapján csapatunkból Fehér Boró állt a legjobb helyen, összetett 10., egyben a 4. legjobb magyar, 2. legjobb lány. A többiek is mind a mezőny első felében, a 40-50 helyek környékén.

A második versenynapra három futam jutott, az utolsó vasárnapi versenynapra pedig kettő.

Versenyzőink derekasan helyt álltak a szezon első versenyén, amelyen edzőjükkel Bakóczy Robival vettek részt.

Végeredmények

Ma kezdődik a Koper Europa Cup

Készülődés, hajó ellenőrzés, nevezés… Ma kezdődik a Koper Europa Cup nemzetközi Optimist verseny, amelyen a Balatoni Yacht Club hat versenyzőjének – Fehér Boróka, Csőregh Mihály, Csőregh András, Szaplonczay Balázs, Vándor Olivér – szurkolhatunk. Versenyzőink Bakóczy Robi edzőnk kíséretében szerdán érkeztek meg, a tegnapi nap edzéssel, felkészüléssel telt. Ma pedig izgatottan várjuk a szezon első versenynapját!

Laser Radial versenyzőink eredményesen szerepeltek Hyeres-ben

Április 12-én zárult a franciaországi Hyeres-ben megrendezett Laser Európa Kupa, ahol egyesületünk három versenyzője Veisse Zoli, Goldfinger Dió és Rácz Bence állt rajtvonalhoz a több mint 200 főt számláló mezőnyben.

Zoli a selejtező futamok alapján, ahol külön csoportokban versenyeztek a fiatalok, egyedüli magyarként jutott be az Arany Csoportba. A döntő csoportban a szélviszonyok miatt csak egy futamot sikerült megrendezni, amelyben Zoli az előkelő 6. helyen végzett, így összetettben a 14. helyen (fiúk között 10.helyen) végzett a 233 indulóból! Ezzel az eredménnyel toronymagasan a legjobb magyar Radiálosként zárta a versenyt!

Dió az ezüstcsoport futamában a 34. helyen végzett, így összetettben 85., a második magyar a radiálosok között!

Bence az 55. helyével az ezüstcsoportban összetettben 99. lett, ő az 5. legeredményesebb magyar a kategóriában.

Gratulálunk a fiúknak és edzőjüknek Arató Ricsinek!

eredmények: http://www.coych.org/upload/EC_Laser17_Radial_Final.htm

A fiúk azonban nem pihennek még, hiszen időközben megérkeznek Izolára, a következő EB válogató versenyre, az Isola Spring Cup-ra.  http://www.jadralniklub-burja.si/springcup2017/…/latest-news.

Április 14-én az első futam, Hajrá fiúk!