image Virág/Molnár Sailing Team image AUDI NÁDAD KUPA ALSÓÖRSÖN, JÚLIUS 3-4. KÖZÖTT, A LEGFIATALABB VITORLÁZÓINK SZÁMÁRA

Fehér Boróka – Optimist EB beszámoló

2020-ra Tallin nyerte a rendezési jogot az Optimist Európa-bajnokságra, de a tavasszal kirobbant vírus miatt az észtek törölték a versenyt. A karantén után Szlovénia, Portoroz adott be pályázatot őszi időpontra, amit az IODA elfogadott, így október 18-25 közötti időpontra kitűzték az eseményt.

Rendkívülinek mondható az idei felkészülésünk és válogatózásunk az EB-re, ugyanis a februári palamosi válogató verseny volt az egyetlen, amin részt vehettünk külföldön. Utána kizárólag a Balatonon és a Velencei-tavon edzettem és versenyeztem az alsóörsi Balatoni Yacht Club-os csapatommal. A külföldi programok elmaradása miatt több időm maradt körbenézni itthon és a nyár folyamán kipróbálhattam mindenféle hajót, Waszpoztam, 29er-eztem és a Nanushkával is száguldottam kicsit. Igazából az augusztus végi OB után dőlt el, hogy bővített csapattal 10 gyerek mehet 2 edzővel az EB-re a VB teljes elmaradása miatt.

Elkezdődtek az utazással kapcsolatos ügyek intézése. A klubok, az edzők, a szülők, az osztályszövetség és a szövi lázas szervezésbe kezdett. Közeledett az időpont és minden egyre bizonytalanabbá vált a covid miatt. Szlovénia előbb Budapestet, majd Pest-megyét is pirosra satírozta, ami a mi családunk tagjait igencsak megosztotta abban a tekintetben, hogy vállalhatok-e ilyen kockázattal járó külföldi utazást. A felemásan sikerült előzmények után is nagy reményekkel vágtam neki az útnak. Imádok elindulni a mikróbusz utánfutó kombóval a világba.

Portorozba 4 nappal a futamok kezdete előtt érkeztünk, így volt időnk a felmérésre és némi edzésre is, csak éppen szél nem nagyon fújt. Reméltük, majd a versenyre megjön valami igazi tengeri szél! Sajnos nem így történt. 2-3 csomós szelekben kierőltetett futamokkal kezdődött a verseny az első 2 nap. Az utolsó kvalifikációs napon már néha lehetett a decken is ülni! Idegölő futamok voltak. Köd, pára, forgolódó felszívódó szelecske, rövidítések… A Balatonon ilyen körülmények között már nem szoktak futamot rendezni, itt mégis megtették. Nagy volt a nyomás a rendezők vállán, hogy idejött ez a rengeteg nemzet gyerekekkel, szülőkkel, edzőkkel ebben az össze-vissza helyzetben, akkor muszáj futamokat csinálni. Közben a parton is egyre szigorodtak az amúgy is komoly covid szabályok. Maszk, fertőtlenítés, lázmérés, távolságtartás, csoportosulás tiltása, stb… És a vége felfoghatatlan. Az utolsó előtti napon – amin összesen 1 érvényes final futamot tudtak rendezni az arany és az ezüst csoportoknak – 3 futam hiánnyal, a délutáni coach meetingen bejelentették, hogy itt a vége, fuss el véle! Nem rendeznek több futamot, mindenki reggel pakoljon össze és menjen haza! Ez az EB vége így lezáratlanul. Persze gyerekek vagyunk, túl tesszük magunkat hamar a kudarcokon, örülünk Bendzsi és Palkó sikereinek, Sasi és Milli arany csoportba kerülésének, Szonja és Mór debütálásának, de azért a csapat rutinosabb tagjaiban sok maradt beszorulva. Levi és Olivér opéban már nem tudják megmutatni mi volt bennük, kiöregedtek, átülnek más hajóosztályba. Somának és nekem nem maradt más, mint tovább dolgozni dédelgetett álmaink megvalósításáért… Reméljük jövőre újra nekivághatunk egy szép útnak a VB-re a Garda tóhoz vagy az EB-re Cadizba!

Köszönöm Petinek és Déninek, hogy az extra körülmények ellenére ilyen jó hangulatú igazi válogatott csapatot kovácsoltak belőlünk! A gyerekeiket elkísérő Anyukáknak pedig a finom vacsorákat és a gyönyörű formaruhákat és cserepólókat, amikkel azért az utolsó este gyors csereberéléssel még nagy sikereket értünk el, így megbékélve, de motiváltan értünk haza😊

Várom a holnapi covid tesztet és annak az eredményét, ezerrel tanulok a januári felvételire és remélem hideg tél lesz, jókat síelhetek!⛵️⛷

Végeredmény:

Info: Szabó Judit