Bejegyzések ezzel a címkével: Koper

Alsóörsön sem unatkoztak Optimisteseink

Lehet eső és borús idő, Optimisteseink lelkesedésén ez mit sem csökkent! A borús, esős hétvége ellenére tevékenysen teltek a napok.

Szombaton kihelyezett sportorvosi vizsgálatot tartottunk a Balatoni Yacht Club telepén Alsóörsön, amelyen ifjúsági versenyzőink mellett a környező vitorlás egyesületek utánpótlás versenyzőinek is biztosítottuk a lehetőséget. Az egészség a sportban is a legfontosabb dolog.Ezúton is köszönjük Dr. Szoboszlai András doktor úrnak és asszisztensének az egész napos kitartást és az alapos munkát. Versenyzésre kész a csapat! Indulhat a szezon!

A rossz idő ellenére mindkét napon vízen volt a népes csapat, e mellett reggeli tornával, elméleti oktatással, videó elemzéssel, funkcionális edzéssel teltek a napok.  Persze a forró tea a vízi edzés után jól jött!

Több mint 1000 nevező a Lake Garda Meetingen!

Optimist különítményünk -Boró, Berci, Olivér, Andris, Misi és Balázs – szombaton útnak indult a Lake Garda Meetingre, a Fraglia Vela Riva által rendezett, több mint 1000 versenyzőt számoló Optimist nemzetközi megmétettetésre, amely a hazai EB vàlogató is. A verseny szerdán rajtol, addig edzéssel telnek majd a gardai napok

A csapat egy borús esős napon van túl, ami viszont tökèletesnek bizonyult a versenyre való benevezésre és hajószerelésre. Egy órára azért a vizet is letesztelte a csapat, bár a felhők miatt a termik ma elkerülte a tavat, gyenge vàltozó irányú szélben tudtak vitorlàzni a gyerekek. Holnapra már szebb időt ígérnek és bíznak a termik visszatérésében!

Fehér Boróka a Koper Europa Cup női bajnoka!

Fehér Boróka nyerte a Koper Europa Cup legjobb lànynak járó díját! 🎉Egyúttal összetett 8. helyezéssel zárta az Optimistesek nemzetközi versenyét! Csőregh Andris 34, Vándor Oli 51.,Szaplonczay Balázs 52., Csőregh Misi 61.,Siklósi Mór 71. Gratulálunk!

Összesen 105 versenyző állt rajthoz a versenyen, főleg szlovén, magyar, osztrák és szlovák színekben.

Az első napon négy futamot rendeztek, az első három futam gyönyörű körülmények között zajlott, az utolsó azonban forgolódó szèlben. OPsaink jól teljesítettek, a csapat szellem is kiváló! Az első nap eredmènyek alapján csapatunkból Fehér Boró állt a legjobb helyen, összetett 10., egyben a 4. legjobb magyar, 2. legjobb lány. A többiek is mind a mezőny első felében, a 40-50 helyek környékén.

A második versenynapra három futam jutott, az utolsó vasárnapi versenynapra pedig kettő.

Versenyzőink derekasan helyt álltak a szezon első versenyén, amelyen edzőjükkel Bakóczy Robival vettek részt.

Végeredmények

Ma kezdődik a Koper Europa Cup

Készülődés, hajó ellenőrzés, nevezés… Ma kezdődik a Koper Europa Cup nemzetközi Optimist verseny, amelyen a Balatoni Yacht Club hat versenyzőjének – Fehér Boróka, Csőregh Mihály, Csőregh András, Szaplonczay Balázs, Vándor Olivér – szurkolhatunk. Versenyzőink Bakóczy Robi edzőnk kíséretében szerdán érkeztek meg, a tegnapi nap edzéssel, felkészüléssel telt. Ma pedig izgatottan várjuk a szezon első versenynapját!

Újra hajóban, újra vízen!

Optimisteseink csütörtökön délután Koper felé vették az irányt, az idei szezon várva várt első edzőtáborába.

Ezúttal hét versenyzőnk vett részt az eseményen, Szalontai Bence és Bakóczy Róbert versenyedzőink kíséretében. Bencét ezúton is sok szeretettel köszöntjük a Balatoni Yacht Club csapatában, ahogyan új versenyzőinket, a Csőregh, Vándor, Szabó és Siklósi fivéreket is!

Az edzőtábor örömvitorlázás volt a javából, minden nap sikerült vízre szállni és a hosszú téli pihenő után újra felvenni a vitorlázás ritmusát.

A munkának és mókának viszont korán sincs vége, hiszen két nap suli után újra vízen lesz a csapat, a Koper Europa Cup OP versenyen. 😀🌊⛵️