image Európa 30-as Benacsek Jenő műhelyéből image 30-as cirkáló I A Balaton királynője

Elliott 770 I Új-Zélandról a Balatonra

Az Elliott 770 hajó tervezője Greg Elliott híres új zélandi hajótervező, aki 1994-ben hívta életre a hajótípust, amely gyors, könnyű, siklótestű, jollékra emlékeztetően jó menettulajdonságokkal rendelkező hajó. Az építősablonok Fundák György révén kerültek Magyarországra. Az első sorozatban hat hajó készült el 1998-ban, bemutatkozása az Izsák Szabolcs Emlékversenyen volt. A hajóosztály első hazai bajnokságát 2000-ben rendezték.

Hazánkban több mint 20 hajóegységet regisztráltak. A 2019-es országos bajnokságot az il Gatto nyerte.

A szeptember 12-16 között rendezendő 2020. évi bajnokságon kiderül, melyik hajó lesz az idei év magyar bajnoka.

A Balatoni Yacht Club színeiben a Virág család, Virág Flóra Nacra17 versenyző kormányzásával, hajójukkal a Pegazussal indul.

A Balatoni Yacht Club szeretettel vár valamennyi Elliott 770 egységet az idei Országos Bajnokságon Alsóörsön!

További info: A VERSENY HONLAPJÁN ITT

Fotó: Cserta Gábor

Hajóosztályok bemutatása (forrás: Dulin Jenő: A magyar vitorlázás története 2015)