image Genovai élmények Nacra 17 párosunkkal image Hétvége a versenyek izgalmában!

Jó úton halad Berecz Zsombor olimpiai felkészülése

Berecz Zsombor világbajnok, háromszoros olimpikon vitorlázó pályafutását Finn dingi osztályban 2013-ban kezdte el. Az elmúlt hat év során csapatával számtalan sportsikert ért el, köztük két olimpiai kvótát, történelmi Európa bajnoki ezüstérmet, majd 2018-ban történelmi világbajnoki címet, az elsőt aktív olimpiai hajóosztályban. Az elmúlt hat év közös munkája eredményeként Zsombor ma a nemzetközi Finn osztály elit mezőnyéhez tartozik, és 2020-ban lehetősége nyílik, hogy nagy álmát, az olimpiai dobogót megcélozza és éremmel térjen haza.

Zsombor úgy döntött, hogy ezt az utat már nem eddigi, a stabil hátteret biztosító csapatával, a Balatoni Yacht Clubbal járja be.

Az elmúlt hat év együttműködésére azonban mind a sportoló, mind a klub fontos, a hazai vitorlássport szempontjából egyedülálló sportszakmai sikerekkel, pozitív emlékekkel és élményekkel, komoly csapatmunkával teli időszakként tekint.

Zsombor további pályafutásához sok sikert és jó szelet kívánunk!